Kazimierinės

Kovo 4- oji – ne tik grįžtančio gimtinėn vyturio diena , bet jau keturis šimtmečius gyvuojanti šv. Kazimiero paminėjimo šventė , kuri į miestus ir miestelius sukviečia amatininkų  būrius, kepėjus ir įvairaus meno mylėtojus . Gatvėse šurmuliuoja linksmai nusiteikę žmonės , pirkdami mielus niekučius , verbas , užkandžiaudami riestainius džiūgauja grįžtančiu pavasariu .

Liaudiškas tautinės šventės koloritas paskatino sukurti nuotaikingą programą “ Kaziuko šurmuly “.

Šventės vieta – Broniaus  Jonušo muzikos mokykla .

Atlikėjai  – liaudies instrumentų ansamblis “ Jurginėlis “ bei šioje mokykloje dirbantys pedagogai , kurie mielai sutiko papokštauti , kūrybingai įsiliedami į į šventinę Kaziuko mugės programą .

Spalvingi personažai : kalvis Gavrila , raganėlė Salomėja , puodžius Izidorius  , verbininkė , gaspadinės linksmino žiūrovus specialiai šiai šventei sukurtomis arijomis ir šokiais .

Visus atliekamus numerius į bendrą visumą sujungė ir pristatė  Valstybinio dainų ir šokių ansamblio “ Lietuva “ artistė Aušra Svilainienė , o tekstus parašė ir pritaikė ansamblio “ Jurginėlis “ vadovė Dainora Kinderienė .

Gera nuotaika ir išgyventos emocijos praskaidrino pavasarinę nuotaiką ir ilgam liko atlikėjų prisiminimuose .